The Washington Post: prezydent USA planuje spotkanie z przywódcą Chin

0
Fot. Fox News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biały Dom rozpoczął planowanie spotkania prezydenta Joe Bidena z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem – informuje The Washington Post. Rozmowy miałyby odbyć się w listopadzie w San Francisco.

Według wysokich rangą urzędników administracji amerykańskiego prezydenta, na których powołuje się gazeta, celem spotkania będzie próba ustabilizowania stosunków między krajami. Jeden z przedstawicieli Białego Domu zauważył, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż przywódcy się spotkają.

Jeśli Xi Jinping przyjedzie do USA, będzie to pierwsze spotkanie przywódców dwóch największych gospodarek świata od czasu szczytu G20 w Indonezji w listopadzie ubiegłego roku.

Napięcie między krajami wzrosło po zestrzeleniu przez Amerykanów chińskiego balona szpiegowskiego, który dostał się na ich terytorium w lutym, a także w związku z zachowaniem Chin na Morzu Południowochińskim, agresywnymi działaniami wobec Tajwanu i postawą wobec wojny Rosji przeciwko Ukrainie.

We wrześniu Blinken spotkał się z wiceprezydentem Chin Hanem Zhengiem przy okazji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!