USA: porozumienie scenarzystów ze studiami filmowymi

1
Fot. pride.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Strajkujący scenarzyści z Hollywood osiągnęli wstepne porozumienie z największymi studiami filmowymi. Może to doprowadzić do zakończenia trwającego od drugiego maja strajku scenarzystów.

Porozumienie zawarte na trzy lata musi zostać zatwierdzone przez kierownictwo związku scenarzystów WGA, a także przez jego członków. W wydanym oświadczeniu związek uznał porozumienie za wyjątkowe i przynoszące ochronę praw scenarzystów. W oświadczeniu podkreślono, że osiągnięcie porozumienia było możliwe dzięki solidarności członków związku i wsparciu bliźniaczych organizacji.

W Hollywood trwa też strajk związku aktorów SAG-AFTRA. Scenarzyści i aktorzy domagają się między innymi zwiększenia udziału w zyskach z filmów i seriali, pokazywanych na serwisach VOD, i ochrony ich praw w związku z wprowadzeniem sztucznej inteligencji do produkcji filmowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Pewnie 100 lat temu producenci dorozek strajkowali gdy zaczeto produkcje samochodow ….. sztuczna inteligencja jest nie do zatrzymania , dlatego wlasnie twierdze ze Maga tumany to plankton w wysychajacej kaluzy ….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!