USA: Amazon pozwany w związku z nieuczciwymi praktykami i zawyżaniem cen

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Federalna Komisja Handlu i 17 prokuratorów stanowych złożyli we wtorek pozew antymonopolowy przeciwko Amazonowi, utrzymując, że gigant wykorzystuje swoją pozycję na rynku do zawyżania cen na innych platformach, nadmiernego obciążania sprzedawców i tłumienia konkurencji.

Pozew jest wynikiem wieloletniego śledztwa w sprawie działalności Amazona i jest jednym z najważniejszych pozwów postawionych firmie Amazon w jej prawie 30-letniej historii.

W pozwie uznano, że “Amazon powstrzymał sprzedawców na swojej platformie przed oferowaniem niższych cen na innych platformach i zmusił ich do wysyłania produktów za pomocą swojej usługi, jeśli chcieli być oferowani jako część pakietu subskrypcji Prime”.

“Praktyki te doprowadziły do wyższych cen i gorszych doświadczeń zakupowych dla konsumentów” – oceniono.

Zgodnie z komunikatem prasowym przesłanym przez agencję, FTC i stany, które przyłączyły się do pozwu, zwracają się do sądu o wydanie stałego nakazu sądowego, który ich zdaniem zakazałby Amazonowi angażowania się w niezgodne z prawem postępowanie i rozluźniłby jego „monopolistyczną kontrolę w celu przywrócenia konkurencji”. “

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!