USA – Wołodymyr Zełenski odwiedzi Waszyngton po szczycie ONZ

0
Fot. english.almayadeen.net/

Prezydent USA Joe Biden spotka się w przyszłym tygodniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – informują amerykańskie media powołując się na urzędników Białego Domu. Do spotkania ma dojść w Waszyngtonie po dorocznym szczycie ONZ w Nowym Jorku.

W środę Wołodymyr Zełenski weźmie udział w debacie generalnej Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Następnego dnia ma spotkać się w Białym Domu z Joe Bidenem oraz pojawić się w Kongresie. Informacje o wizycie prezydenta Ukrainy podał jako pierwszy portal Punchball News a za nim inne amerykańskie media. Biały Dom jak dotąd nie ogłosił oficjalnie spotkania Bidena z Zełenskim. 

Wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych odbędzie się w momencie, gdy Kongres debatuje nad wnioskiem Joe Bidena o przyznanie kolejnego pakietu pomocy militarnej i humanitarnej dla Ukrainy o wartości 24 miliardów dolarów. Niemal wszyscy demokraci i większość republikanów popierają dalsze wspieranie Ukrainy. W Partii Republikańskiej słychać jednak coraz więcej apeli o zaprzestanie pomocy dla Kijowa. Pochodzą one głownie ze związanego z byłym prezydentem Donaldem Trumpem ruchu MAGA (Make America Great Again). 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!