USA: były lider grupy Proud Boys skazany na 22 lata więzienia w związku z zamieszkami na Kapitolu

2
Fot. ABC10
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Były lider grupy Proud Boys, Enrique Tarrio, lat 39, został skazany we wtorek na 22 lata więzienia za zorganizowanie ataku skrajnie prawicowej grupy na Kapitol Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 roku.

Wyrok na Tarrio jest najdłuższym wyrokiem wśród ponad 1100 spraw związanych z zamieszkami na Kapitolu, przewyższając wyroki 18 lat, jakie otrzymali założyciel Oath Keepers, Stewart Rhodes, i były lider Proud Boys, Ethan Nordean, po skazaniu ich przez ławy przysięgłych za spisek mający na celu podburzanie do buntu oraz inne zarzuty.

Podczas przemówienia przed ogłoszeniem wyroku, Tarrio błagał o łaskę, opisując 6 stycznia jako dzień “narodowego upokorzenia”, przepraszając funkcjonariuszy policji, którzy bronili Kapitolu, oraz uciekających urzędników i pracowników Kapitolu. “Proszę, okażcie mi litość” – powiedział.

Prokuratorzy żądali 33 lat więzienia dla Tarrio, opisując go jako przywódcę spisku mającego na celu użycie przemocy w celu obalenia fundamentu amerykańskiej demokracji i odwrócenia wyniku wyborów prezydenckich.

Tarrio nie przebywał w Waszyngtonie, gdy członkowie Proud Boys dołączyli do tysięcy zwolenników Trumpa, ale prokuratorzy twierdzą, że 39-letni mieszkaniec Miami organizował i dowodził atakiem Proud Boys z daleka, inspirując swoich zwolenników swoim charyzmatycznym stylem i propagandowym przekazem.

Sędzia Timothy Kelly, nominowany przez Trumpa do sądu okręgowego, zgodził się z prokuratorami, że przestępstwa Proud Boys mogą być karane jako “terroryzm”, co zwiększyło zalecany wyrok zgodnie z federalnymi wytycznymi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Koles ma 39 lata i idzie siedziec na 22 lata, zmarnowal se zycie.
    Guliani byl legenda a stal sie posmiewiskiem.
    Wielu tzw doradcow Trampa, zrujnowalo swoje kariery.

    Zagadka : Co ich wszystkich laczy ?

    Druga zagadka: Czy jakby jakims cudem Tramp znow zostal prezydentem, czy Ameryke czeka podobny los jak opisanych powyzej ?

  2. Takiego cudu nie bedzie , on od 2016 przegrywa wszystko co mozna przegrac , wygrac moze tylko nominajce GOP i pogrzebac tych pseudo konserwatystow na kilka lat nim zaczna sie odbudowywac. Nawet nasze radiowe MAGA gwiazdy swoja tania propaganda nie sa w stanie tego uczynic .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!