Georgia: pierwsze posiedzenie sądu w sprawie Donalda Trumpa

0
Fot. Cheney Orr/Reuters

W Atlancie rozpoczyna się posiedzenie sądu w sprawie oskarżenia Donalda Trumpa o próbę podważenia wyniku wyborów prezydenckich w amerykańskim stanie Georgia. Poza byłym prezydentem akt oskarżenia obejmuje 18 innych osób.

Podczas dzisiejszego posiedzenia prowadzący sprawę sędzia rozpatrzy wnioski dwóch oskarżonych o oddzielenie ich spraw od pozostałych. Przedmiotem rozprawy będzie też termin procesu byłego prezydenta i jego współpracowników. Prokurator okręgowy hrabstwa Fulton Fani Willis chce jednoczesnego procesu wszystkich 19 oskarżonych, który miałby rozpocząć się 23 października. Donald Trump sprzeciwia się szybkiemu terminowi procesu, argumentując, że nie zdąży przygotować się do obrony. Rozdzielenie spraw poszczególnych oskarżonych dodatkowo przyczyniłoby się do opóźnienia procesu. Dzisiejsze posiedzenie sądu będzie transmitowane na żywo w internecie.

Przeciwko Donaldowi Trumpowi toczą się cztery inne rozprawy. Dwie najpoważniejsze dotyczą zabrania przez niego z Białego Domu tajnych dokumentów oraz udziału w organizacji szturmu na Kapitol 6 stycznia 2021 roku. Były prezydent został też oskarżony o zawyżenie majątku swojej firmy wobec banków oraz o przemoc seksualną. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!