Ford przedstawił nowy model Mustanga o mocy 800 koni mechanicznych – GTD

0
Fot. Ford Mustang Company
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ford przedstawił nowy model Forda Mustanga GTD o mocy 800 koni mechanicznych, który będzie dostępny pod koniec 2024 roku lub na początku 2025 roku, w cenie podstawowej w okolicy 300 000 dolarów. Samochód jest wzorowany na samochodzie wyścigowym Mustang GT3 i ma brać udział w międzynarodowych zawodach wyścigowych. 

Ford zachował tradycyjny design Mustanga, wyposażając go w 5,2-litrowy silnik V8, umieszczając go z przodu, a nie tak jak w modelach GT, gdzie silnik znajduje się za siedzeniami. Nadwozie nowego Mustanga GTD wykonane jest prawie całkowicie z włókna węglowego, posiada liczne aktywne elementy aerodynamiczne, pomagające utrzymać przyczepność przy dużych prędkościach. Ogromne skrzydło zamontowane jest do boków tylnej szyby. W przeciwieństwie do innych Mustangów, ten model nie posiada tylnej kanapy ani bagażnika. Usunięcie tylnej kanapy miało na celu oszczędzenie wagi. 

W miejscu bagażnika umieszczono system chłodzenia skrzyni biegów oraz mechanizmów systemu zawieszenia. Ośmiobiegowa skrzynia biegów również znajduje się z tyłu pojazdu. 

Model będzie produkowany w fabryce we Flat Rock w stanie Michigan, w której produkowane są wszystkie inne dwudrzwiowe Mustangi. Następnie zostaną przewiezione do zakładów produkcyjnych firmy Multimatic w Markham, Ontario, Kanada. Multimatic to specjalistyczna firma motoryzacyjna, która pracuje nad samochodami wyścigowymi Mustang GT3.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!