USA: za nami pierwsza debata prezydencka wśród kandydatów z Partii Republikańskiej

0
Fot. REUTERS/Jonathan Ernst

W środę wieczorem odbyła się pierwsza Republikańska debata prezydencka na wybory w 2024.

Wziął w niej udział 38 letni przedsiębiorca Vivek Ramaswamy; gubernator Florydy Ron DeSantis; wiceprezydent Mike Pence; była gubernator Południowej Karoliny Nikki Haley; były gubernator New Jersey, Chris Christie; były gubernator Arkansas, Asa Hutchinson; były gubernator Północnej Dakoty Doug Burgum; i senator Południowej Karoliny Tim Scott.

Debata trwała dwie godziny, przed widownią 4 000 osób w Fiserv Forum w Milwaukee. Nieobecność byłego prezydenta oznaczała, że jego krytycy nie mieli szansy się z nim skonfrontować. W trakcie prezydent Biden był wspominany i atakowany częściej niż obecny kandydat Donald Trump.

Ramaswamy na pytanie, czy udzieliłby pardonu Donaldowi Trumpowi za postawione mu 90 zarzutów kryminalnych, powiedział, że tak, gdyby miał taką szansę.

Pence odmówił bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie, powiedział że rozważyłby taką możliwość, gdyby Trump został skazany.

Zdecydowanie nie zgodziła się z tym Christie, twierdząc że postawa Trumpa jest niegodna urzędu prezydenta.

DeSantis był ostrożniejszy, nie odniósł sie do zarzutów dotyczących Trumpa, czy jego zachowania, kiedy miał na to szansę, zamiast tego wezwał do zaprzestania wykorzystywania Departamentu Sprawiedliwości jako broni.

Również w środę wieczorem wyemitowany w sieci został wywiad byłego prezydenta Trumpa z byłym prezenterem FOX Tuckerem Carlsonem. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!