Wzrosła liczba lotów zagranicznych z USA i cena biletów, Amerykanie podróżują częściej

0
United Airlines
Fot. United Airlines/farezhub
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Po trzech latach przebywania domu, Amerykanie masowo zaczęli podróżować do Europy i krajów Pacyfiku i wydają tam więcej pieniędzy. Najbardziej popularne kierunki to: Londyn, Paryż, Rzym i Dublin.

Trzy główne międzynarodowe linie lotnicze w USA, American, Delta i United, poinformowały, że liczba lotów zagranicznych ze Stanów Zjednoczonych wzrosła ponad dwukrotnie. Odbywa się to jednocześnie bez szwanku dla ruchu krajowego.

Bilet lotniczy do Europy tego lata kosztuje średnio prawie 1,200 dolarów, co jest najwyższą ceną w ciągu ostatnich sześciu lat, a o 12 procent więcej niż latem ubiegłego roku i o 23 procent więcej niż latem 2019 roku. Przychody linii ze sprzedaży miejscówek na trasach transatlantyckich wzrosły o 45 procent w pierwszej połowie tego roku, a ponad trzykrotnie na trasach trans-Pacyfiku.

Podróże zagraniczne podnoszą również firmy obsługujące karty kredytowe. Dla przykładu wydatki posiadaczy Mastercard związane z podróżami zagranicznymi, wynoszą obecnie 154 procent poziomu sprzed pandemii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!