Gubernator Florydy R.DeSantis: “Putin jest zbrodniarzem wojennym, który powinien zostać rozliczony”

0
315
DeSantis
Fot. Fox News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ukraina ma pełne prawo do swojego terytorium, a Putin jest zbrodniarzem wojennym, który powinien zostać rozliczony – powiedział gubernator Florydy Ron DeSantis. Jednocześnie podtrzymał opinie wygłoszone w wywiadzie dla Fox News, że USA nie mają interesu bardziej angażować się w pomoc Ukrainie.

Polityk, który jest uznawany za głównego rywala Donalda Trumpa w rywalizacji o nominację Partii Republikańskiej w wyborach 2024 roku, w rozmowie z dziennikiem The New York Post, skorygował swoje kontrowersyjne słowa, kiedy określił wojnę na Ukrainie mianem „sporu terytorialnego”, w który Ameryka nie ma interesu się angażować. 

– Oczywiście, Rosja przeprowadziła inwazję – to było złe. Najechała też Krym i wzięła go w 2014 – to było złe – oświadczył. Jednocześnie dodał, że odnosił się do tego, że obecnie walki trwają „we wschodnim regionie granicznym Donbasie, a później na Krymie” i że Rosja „kiedyś to miała”, a w regionie mieszka wielu etnicznych Rosjan. Zaznaczył jednak, że Ukraina ma pełne prawo do swojego terytorium.

DeSantis podtrzymał przy tym swoje słowa, że w interesie Stanów Zjednoczonych nie jest większe angażowanie się w konflikt i eskalacja pomocy Ukrainie. Jak wyjaśnił, Rosja pokazała, że jest „stacją benzynową z kupą broni atomowej” i nie jest w stanie konwencjonalnie zagrozić Stanom Zjednoczonym i zrealizować ambicji Putina.

Opublikowany w środę sondaż Monmouth University wskazuje, że gubernator Florydy stale traci poparcie wśród wyborców prawicy na rzecz Donalda Trumpa. Według badania, były prezydent może liczyć na głos 41 procent wyborców Republikanów, podczas gdy DeSantis – 27 procent. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!