Brytyjski książę William w Warszawie

0
237
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Brytyjski następca tronu składa dwudniową wizytę w Polsce. Książę William jest teraz w Warszawie, a jego przyjazd związany jest z wojną na Ukrainie.

Brytyjski następca tronu rozpoczął dzień od złożenia wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Książę William został też przyjęty przez polskiego prezydenta Andrzeja Dudę. W trakcie spotkania miał dziękować prezydentowi za wsparcie, jakiego Polacy udzielili Ukraińcom, którzy uciekli z kraju po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji.

Książę William ma też zaplanowane spotkanie z ukraińskimi studentami, którzy przyjechali do Polski i tutaj próbują ułożyć sobie nowe życie.
Wczoraj następca tronu spotkał się w Rzeszowie ze stacjonującymi tam polskimi oraz brytyjskimi żołnierzami. Rozmawiał też z polskim wicepremierem i ministrem obrony. Mariusz Błaszczak miał dziękować monarsze za wsparcie wojskowe, jakiego Wielka Brytania udzieliła zarówno Ukrainie, jak i Polsce od początku rosyjskiej inwazji.

Wizyta księcia Williama nie była wcześniej zapowiadana. Jest to jego pierwszy pobyt w Polsce jako następcy tronu i druga wizyta w ciągu pięciu lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!