3 osoby ukończyły najcięższy bieg na świecie, “Barkley Marathons” odbywający się w Tennessee

0
429
Fot. barkleymovie.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po raz drugi w historii, rekordowa liczba 3 osób ukończyła najcięższy bieg na świecie. Trzech atletów ukończyło wyczerpujący wyścig Barkley Marathons, zawody słynące z tego, że są prawie niemożliwe do ukończenia. 

Ultramaraton jest pomysłem biegacza Gary’ego Cantrella. Odbywa się co roku w parku stanowym Frozen Head State Park, w Tennessee. Trasa została zainspirowana w 1977, więzienną ucieczką Jamesa Earla Raya, zabójcy Martina Luthera Kinga Jr.

Bieg składa się z pięciu pętli o długości około 20 mil każda, w sumie 100-130 mil, wytyczonych przez górskie grzbiety. Biegacze pokonują różnice w wysokości o wielkości 63,000 stóp. Zawody trwają 3 doby. Na trasie nie ma stacji z pomocą, telefonów ani systemów GPS. Zgubienie się, upadki, obrażenia są częścią zawodów.   

Na trasie ultramaratonu znajdują się punkty kontrolne, każdy zawiera papierową książeczkę. Zawodnicy aby udowodnić, że byli w danym punkcie kontrolnym, muszą wydrzeć stronę z każdej z książeczek.

Od czasu pierwszych zawodów w 1986 roku, z powodu trudności tylko 17 osób ukończyło bieg. W ciągu ostatnich 5 lat nikomu się to nie udało. 

W tym roku ukończyło je aż trzech atletów: francuz Aurélien Sanchez, amerykanin John Kelly oraz belgijczyk Karel Sabbe. Pokonali trasę po 60 godzinach w piątek. 

Ostatnim razem trzech zawodników zamknęło trasę w 2012 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!