WSJ: Elon Musk planuje założyć miasto w Teksasie dla swoich pracowników

0
Fot. firstpost.com/AFP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

The Wall Street Journal poinformował, że Elon Musk jest w trakcie nabywania tysięcy akrów ziemi w Teksasie z nadzieją na założenie miasta, w którym jego pracownicy mogliby mieszkać i pracować. Jak dotychczas zakupiono co najmniej 3,500 akrów w pobliżu stolicy stanu Austin. 

Zgodnie z raportem gazety, Elon Musk chce, aby pracownicy jego firm Boring Company, Tesla i SpaceX, „byli w stanie mieszkać w nowych domach z czynszami poniżej wartości rynkowej”. Plan obejmuje budowę ponad 100 domów, a także parku i terenów sportowych.

W 2020 roku Elon Musk ogłosił, że przeniesie siedzibę Tesli i swoją osobistą rezydencję z Kalifornii do Teksasu. W ubiegłym roku Tesla otworzyła nowy zakład produkcyjny Gigafactory w Austin. Także  SpaceX i Boring Company mają swoje ośrodki w Teksasie.

Według dokumentów powiatu Bastrop, które sąsiaduje z Austin, Boring Company posiada 11 działek pod jednym adresem w pobliżu rzeki Kolorado, gdzie w ciągu ostatnich trzech lat zbudowano domy mobilne. 

The Wall Street Journal poinformował, że przedstawiciele Elona Muska dyskutowali o włączenie przyszłego miasta do powiatu Bastrop. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!