Biały Dom: prezydent J. Biden odwiedzi Polskę w dniach 20-22 lutego

0
170
Biden
Fot. Fox Business/AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby podkreślił, że wizyta prezydenta Joe Bidena w Polsce to jeednoznaczna wiadomość, że świat Zachodu jest zjednoczony we wspieraniu Ukrainy. Biały Dom poinformował, że amerykański przywódca odwiedzi Polskę w dniach 20-22 lutego. 
John Kirby mówił na konferencji prasowej, że data nie jest przypadkowa – 24 lutego minie rok od rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej inwazji: 

TŁUMACZENIE:

Byłoby dobrze, gdyby prezydent nie musiał odbywać tej wizyty w pierwszą rocznicę wybuchu wojny, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Ale jesteśmy teraz w takim momencie, że chce on przekazać ważną wiadomość, iż USA i cała społeczność międzynarodowa stoi murem za Ukrainą. Wiemy, że najbliższe tygodnie i miesiące będą trudne, w szczególności dla ukraińskich sił zbrojnych, dlatego Stany Zjednoczone będą kontynuowały wsparcie.

——————-

Podczas wizyty w Polsce prezydent Joe Biden spotka się między innymi z prezydentem Andrzejem Dudą, z którym omówi dwustronne stosunki pomiędzy naszymi krajami. Wygłosi też przemówienie poświęcone wojnie za naszą wschodnią granicą..

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!