Warszawa najlepszym miastem na turystycznej mapie Europy!

0
204
Fot. europeanbestdestinations.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie European Best Destination 2023. Stolica naszego kraju, jako jedyne polskie miasto, znalazła się w gronie 20 europejskich miast nominowanych do finału.

O Warszawie napisano m.in., że jest to „dynamiczne i tętniące życiem miasto, w którym można się cieszyć tysiącami atrakcji i doznać wielu doświadczeń, od degustacji lokalnych specjałów kulinarnych po lot balonem lub spacer w jednym z miejskich parków. Warszawa jest uważana za jedno z najbezpieczniejszych miejsc Europie. Jest trzy razy bezpieczniejsza niż Paryż i dwa razy bezpieczniejsza niż Rzym. Poczucie bezpieczeństwa podczas samotnego spaceru było jednym z najwyższych jak na europejską stolicę. Wydaje się, że są to dobre powody, by odwiedzić Warszawę w tym roku.”

W konkursie na najlepszy kierunek turystyczny Europy, głosowało ponad pół miliona internautów ze 178 krajów świata i to oni zadecydowali o tym, które z miast zdobyło ten prestiżowy tytuł. Wysoka lokata oznacza dla Warszawy wzrost ruchu turystycznego, co przekłada się na rozwój miasta w wielu obszarach.

Drugie miejsce w plebiscycie European Best Destination 2023 zajęły greckie Ateny, a pierwszą 10-tkę uzupełniły: słoweński Maribor, Wiedeń, włoska Cittadella, niemiecki Essen, Veszprem z Węgier, Londyn, francuskie Grenoble Alpy i niemiecki Mannheim.  

Wyróżnienie spotkało także inne polskie miasto – Gdańsk, które zajęło drugie miejsce na najlepszy Bożonarodzeniowy jarmark w Europie 2023. Wygrał Budapeszt.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!