Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie 31 nowoczesnych czołgów M1 Abrams

0
Fot. ABC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie 31 nowoczesnych czołgów M1 Abrams. Poinformował o tym w telewizyjnym wystąpieniu prezydent Joe Biden, który podkreślił, że decyzją w tej sprawie podjął wspólnie z sojusznikami.

Joe Biden poinformował, że 31 Abramsów będzie tworzyło jeden batalion ukraińskich wojsk pancernych. 

“Czołgi Abrams są najpotężniejsze na świecie ale są też skomplikowane w użyciu i utrzymaniu. Dlatego przekażemy też Ukrainie części zamienne i sprzęt do ich obsługi na polu walki” – powiedział. 

Joe Biden zaznaczył, że wysłanie Abramsów na Ukrainę potrwa, ale szkolenia Ukraińców rozpoczną się już wkrótce. Szybciej trafią tam niemieckie Leopardy. 

“Jestem wdzięczny kanclerzowi Scholzowi za przekazanie Niemieckich czołgów Leopard 2 i organizowanie koalicji, która przekaże Ukrainie dwa bataliony tych czołgów” – dodał Joe Biden. 

Prezydent USA dziękował krajom, które wspierają militarnie Ukrainę, w tym Polsce. “Putin liczył na osłabienie determinacji USA i Europy we wsparciu Ukrainy. Pomylił się. Jesteśmy zjednoczeni” – oświadczył.  

Joe Biden dodał, że przekazane przez Zachód czołgi mają służyć do obrony Ukrainy a nie ataku na Rosję i że Moskowa może w każdej chwili zakończyć wojnę wycofując się z Ukrainy. “Niech Bóg chroni dzielnych Ukraińców broniących swego kraju, obrońców, którzy podtrzymuje płomień światła wolności” – zakończył amerykański prezydent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!