USA – FED: konsumenci pożyczyli we wrześniu kolejne 25 mld dolarów

0
132
karty kredytowe karta dolary
Fot. SmartAsset.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Według nowo opublikowanych danych Rezerwy Federalnej, amerykańscy konsumenci pożyczyli we wrześniu kolejne 25 miliardów dolarów. Doprowadziło to do dalszego uzależnienia mieszkańców USA od kart kredytowych i innych pożyczek. Według firmy Refinitiv, ekonomiści przewidywali miesięczny wzrost zadłużenia Amerykanów w wysokości 30 miliardów dolarów.

Według raportu, kredyty konsumenckie we wrześniu wzrosły o 6,4 procent. Zadłużenie odnawialne, które obejmuje karty kredytowe, wzrosło o 8,7 procent. Kredyt nieodnawialny, który obejmuje kredyty samochodowe i kredyty studenckie, wzrósł o 5,7 procent.

Najwyższa od dziesięcioleci inflacja zmusiła mieszkańców Stanów Zjednoczonych do większego polegania na kartach kredytowych i swoich oszczędnościach.

Według odrębnych danych nowojorskiej Rezerwy Federalnej, w drugim kwartale bieżącego roku, salda kart kredytowych odnotowały największy wzrost rok do roku od ponad dwóch dekad. Raport dotyczący zadłużenia gospodarstw domowych i kredytów za trzeci kwartał ma zostać opublikowany 15 listopada.

Według Biura Analiz Ekonomicznych stopa oszczędności osobistych, która jest procentem dochodu przeznaczonego na oszczędzanie, a nie na wydatki, wyniosła we wrześniu 3,1 procent. To drugi najniższy wskaźnik od ponad 14 lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!