USA: dziś Dzień Weteranów

0
132
Dzień Weteranów USA
Fot. army.mil
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Stanach Zjednoczonych obchodzimy dzisiaj Dzień Weteranów. Co roku, państwowe obchody święta odbywają się na wojskowym cmentarzu Arlington. Ceremonie złożenia wieńców przewidziano pod wieloma słynnymi waszyngtońskimi pomnikami, w tym II wojny światowej i Kobiet w Siłach Zbrojnych. Dzień Weteranówobchodzony jest 11 listopada, w rocznicę zawarcia rozejmu kończącego I wojnę światową, w ten sam dzień co Święto Niepodległości i Dzień Pamięci w innych krajach. W Dzień Weteranów zamknięte są urzędy federalne, banki oraz większość urzędów stanowych i szkół.

Święto 11 listopada zostało ustanowione w 1919 roku przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Woodrowa Wilsona pod nazwą Armistice Day. Prezydent Dwight Eisenhower ustanowił ten dzień świętem narodowym pod nazwą Dzień Weteranów proklamacją z 1 czerwca 1954 roku. Dzień Weteranów to nie tylko święto tych, którzy polegli na froncie, ale wszystkich, którzy honorowo służyli w amerykańskich siłach zbrojnych.

W związku z obchodami Dnia Weteranów wiele firm i restauracji w całym kraju oferuje wojskowym zniżki. Wystarczy tylko okazać dowód tożsamości, potwierdzający przynależność do służb mundurowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!