J. Biden: nowy Kongres wesprze Ukrainę

0
166
Biden
Fot. Fox Business/AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden spodziewa się, że przyszły Kongres będzie kontynuował wsparcie dla Ukrainy w konfrontacji z Rosją. Podczas konferencji prasowej w Białym Domu amerykański prezydent zadeklarował gotowość współpracy z Republikanami, zarówno w sprawach kraju jak i polityce zagranicznej.

Joe Biden ocenił, że choć w wielu miejscach liczenie głosów w wyborach parlamentarnych nadal trwa, to wynik demokratów jest znacznie lepszy niż przewidywano. “Demokraci mieli dobry dzień. Straciliśmy najmniej miejsc w Izbie Reprezentantów niż jakikolwiek prezydent w wyborach połówkowych od 40 lat” – powiedział. Joe Biden zadeklarował otwartość na współdziałanie z republikanami. “Jestem gotów do współpracy z moimi republikańskimi kolegami. Uważam, że Amerykanie jasno powiedzieli, że oczekują od Republikanów współpracy ze mną” – zaznaczył. 

Prezydent USA powiedział, że spodziewa się kontynuowania wsparcia USA dla Ukrainy mimo, że przywódca republikanów Kevin McCarthy oświadczył, iż kontrolowany przez nich Kongres nie będzie wystawiać czeków in-blanko Ukrainie. “Zapewnimy by Ukraina mogła obronić się i odeprzeć najpotworniejszą agresję jaka miała miejsce od czasów II wojny światowej” – mówił amerykański prezydent. Joe Biden dodał, że Stany Zjednoczone nie wystawiają Ukrainie czeków bez pokrycia a dostarczają niezbędne środki do obrony przed agresorem. Wyraził też przekonanie, że w przyszłym Kongresie z łatwością znajdzie się większość wspierająca Ukrainę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!