Huragan Nicole uderzył we wschodnie wybrzeże Florydy

0
Fot. ABC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niebezpieczny huragan Nicole uderzył we wschodnie wybrzeże Florydy, która liczy jeszcze straty po wrześniowym huraganie Ian. Nicole niesie ulewne opady deszczu powodujące powodzie i niszczący wiatr przekraczający 75 mil na godzinę. Niektóre powiaty na wybrzeżu Florydy wydały nakazy ewakuacji.  Większość stanu objęta została również stanem wyjątkowym. W Orlando, które odczuwa skutki Nicole wyjątkowo mocno, władze zdecydowały o zamknięciu parku rozrywki Disney World oraz o wstrzymaniu lotów komercyjnych. 

Huragan Nicole uderzył jako cyklon 1. kategorii. Jest to jednak formacja niezwykła, ponieważ do tej pory tylko dwukrotnie zdarzało się, aby w listopadzie huragan wkraczał nad Florydę. Ostatni raz miało to miejsce w 1985 roku.

Aktualne prognozy wskazują, że Nicole przejdzie w czwartek przez wschodnią i północną Florydę. Następnie skieruje się na północ i jednocześnie szybko osłabnie, stając się najpierw tropikalnym sztormem, a następnie depresją. Uderzy najpierw w Georgię, a w weekend w Karolinę Południową i Północną oraz Pensylwanię i Nowy Jork. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!