Chicago

Donald Trump oskarżony o defraudacje finansowe, sprawa dotyczy chicagowskiego wieżowca

22/09/2022 2 komentarzy
Trump Tower

W środę Donald Trump został oskarżony o wykorzystanie swojego chicagowskiego wieżowca do oszustw biznesowych. O wielomilionowe defraudacje oskarżyła go prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James.

Pozew mówi, że nieruchomość w centrum Chicago, przy 401 North Wabash, została wyceniona przez Deutsche Bank na 133 miliony dolarów, jednak Trump określił ją w swoich sprawozdaniach podatkowych jako bezwartościową, przez co Trump i Trump Organization mogli manipulować kondycją finansową budynku. Zmienne oświadczenia przedstawiane bankom miały mu ułatwić pobieranie większych pożyczek i zaoszczędzić pieniądze.

Jakiekolwiek wykorzystanie odbiegających wartości nieruchomości mogą postawić Trumpa w trudnej sytuacji, biorąc pod uwagę, że rzekomo poświadczył swoje oświadczenia o stanie finansowym jako prawdziwe i rzetelne w wielu umowach kredytowych.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign
KOMENTARZE
User
Jasiek z dachu 23/09/2022 at 11:26 AM
Al Capone też nie poszedł siedzieć za szantażowanie prezydenta Ukrainy ani za podjudzanie do zamachu stanu.
User
vote_navigator 23/09/2022 at 12:22 AM
Jest to dalszy ciąg demokratycznego "polowania" na Trumpa, które trwa już ponad sześć lat. L. James prowadziła swoją kampanię wyborczą pod hasłem "dopadnięcia" Trumpa i poświęciła na to 3 lata. Dla niej jako prokuratora stanowego nieważny jest wzrost przestępczości w stanie, tylko liczyło się "dopadnięcie" Trumpa. Jezeli Trump popełnił przestępstwo, to oskarżenie powinno mieć charakter kryminalny i powinny być włączone do tego banki, które udzialały pożyczek. Zresztą każdy bank robi przed udzieleniem pożyczki swoje wyceny i dotyczy to nawet przefinansowania pozyczek na domy zwykłych obywateli. Tak więc całe to oskarżenie cywilne jest oparte na marnych podstawach i jest robione głównie na użytek obecnej kampanii wyborczej. Notowania obecnej gubernator stanu NY spadają, wszystko się wali, a rosną notowania kandydata republikanów. Należy więc jej pomóc i włączyć do kampanii wyborczej Trumpa. Biden i demokraci nie mają osiągnięć. W takich dziedzinach jak zabezpieczenie granicy, ekonomia, walka z przestępczością wyborcy bardziej ufają republikanom. Pokazują to nawet badania robione w Harvard University. Tak więc na "ratunek" demokratom potrzebny jest Trump i taki jest cel oskarżenia, które przedstawiła prokurator L. James.

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
23 Oct
Artykuł
Temat dnia 10.23
20 Oct
NEWS
19. pakiet sankcji wobec Rosji w tym tygodniu
20 Oct
NEWS
Izrael: spotkanie premiera z delegacją amerykańską
17 Oct
NEWS
13 rannych w wypadku polskich ciężarówek i autobusu w Austrii
17 Oct
NEWS
Meksyk: w wyniku powodzi co najmniej 72 osób straciło życie
16 Oct
NEWS
Kenia: zamieszki po śmierci przywódcy opozycji
16 Oct
NEWS
Dwie ofiary strzelaniny w Czechach
13 Oct
NEWS
Kaja Kallas - UE przekaże Ukrainie dodatkowe 100 mln euro
13 Oct
NEWS
Francja: Nicolas Sarkozy odbędzie karę w więzieniu
13 Oct
NEWS
WOŚP przekazał złote serduszko nr 1 zwycięzcy aukcji
10 Oct
Artykuł
Jesień w Polsat One!
10 Oct
NEWS
Rząd Austrii przeciwny organizacji Eurowizji bez Izraela
10 Oct
NEWS
Pokojową Nagrodę Nobla otrzymała liderka wenezuelskiej opozycji - Maria Corina Machado.
09 Oct
NEWS
Francja: nowy premier w ciągu najbliższych 48 godzin
09 Oct
NEWS
B. Netanjahu zaprosił D. Trumpa do wystąpienia w Knesecie
08 Oct
NEWS
Polska: stopy procentowe w dół
08 Oct
NEWS
Rząd Niemiec: wyższa prognoza wzrostu PKB na 2026 rok
08 Oct
NEWS
Zaczyna się Londyński Festiwal Filmowy
07 Oct
NEWS
PE uchylił immunitety M.Dworczykowi i D.Obajtkowi
down
Najnowsze Wiadomości
WIGILIA DLA SAMOTNYCH I BEZDOMNYCH 2024
Kiermasz Świąteczny Związku Podhalan
Świąteczne msze w parafii św. Jacka w Chicago