Czechy: rośnie liczba nielegalnych migrantów

0
Czechy migracja
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rośnie liczba nielegalnych migrantów w Czechach – poinformowała tamtejsza policja. Od początku czerwca zatrzymano prawie 9,5 tysiąca osób. W całym ubiegłym roku około 1300. Nielegalnych migrantów jest w Czechach więcej, niż w trakcie kryzysu migracyjnego w 2015 roku.
Wyraźny wzrost liczby nielegalnych migrantów odnotowano w lipcu, kiedy zatrzymano około tysiąca osób. W sierpniu było już prawie 3,5 tysiąca zatrzymań, a w pierwszych tygodniach września ponad 4,5 tysiąca.

Większość nielegalnych migrantów to uchodźcy z Syrii, którzy przedostają się do Europy przez Turcję, najczęściej ukryci w naczepach ciężarówek. Czechy traktują jako kraj tranzytowy, a ich celem jest Europa Zachodnia.

Najwięcej zatrzymań ma miejsce w regionach graniczących ze Słowacją. Jak poinformowała policja, w rejonie Zlina tylko od poniedziałku zatrzymano 383 nielegalnych migrantów.

Ministrowie spraw wewnętrznych Czech i Słowacji zdecydowali na początku miesiąca o wzmocnieniu przygranicznych patroli. Czechy zamierzają w tym celu zmniejszyć liczebność kontyngentu w Macedonii Północnej, gdzie czescy policjanci pomagają w ochronie zewnętrznych granic Unii Europejskiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!