Biały Dom: będziemy kontynuować wspieranie Ukrainy

0
161
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone zapowiedziały kontynuowanie wsparcia Ukrainy w walce z rosyjską agresją. Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre oświadczyła, że działania Rosji zagrażają porządkowi międzynarodowemu. Jean-Pierre nie chciała jednak komentować sukcesów ukraińskiej kontrofensywy.

Podczas briefingu na pokładzie prezydenckiego samolotu Air Force One Karine Jean-Pierre powiedziała, że Biały Dom pozostawia stronie ukraińskiej wypowiedzi na temat przebiegu ofensywy. „Ale jasne jest, że Ukraińcy dzielnie walczą w obronie swojego kraju by odzyskać terytorium. Będziemy kontynuować wspieranie Ukrainy by mogła odnieść sukces na polu bitwy. To jest nasz cel” – powiedziała. 

Rzeczniczka Białego Domu przypomniała, że USA ogłosiły w ostatnich tygodniach kolejne dwa znaczące pakiety pomocy wojskowej dla Kijowa i koordynują wsparcie dla Ukrainy z ponad 50 krajami. Jean-Pierre dodała, że rosyjska agresja stanowi zagrożenie dla porządku międzynarodowego i stabilności na całym świecie. „Działania Rosji otwierają drzwi do agresji w innych miejscach” – dodała rzeczniczka Białego Domu. 

Karine Jean-Pierre wyraziła wdzięczność politykom obu partii za bezprecedensowe wsparcie finansowe i militarne Ukrainy i zaapelowała o uchwalenie dodatkowych funduszy na ten cel.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!