USA: prezydent J.Biden ogłosił program umorzenia części kredytów studenckich

1
Joe Biden
Fot. NYPost
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Joe Biden w środę ogłosił długo wyczekiwany program umorzenia 10 000 dolarów z kredytów studenckich oraz powyżej tej kwoty dla osób bardziej potrzebujących.

Kredytobiorcy, którzy zarabiają mniej niż 125 tys. dol. rocznie, lub rodziny zarabiające mniej niż 250 tys. dol. kwalifikowałyby się do umorzenia 10 tys. pożyczek – poinformował Biden w tweecie. Dla odbiorców Pell Grants, które są zarezerwowane dla studentów studiów licencjackich z najbardziej znaczącymi potrzebami finansowymi, rząd federalny anuluje do dodatkowych $10,000 w federalnym długu kredytowym.

Biden przedłuża również pauzę w spłatach federalnych pożyczek studenckich, jak to nazwał “po raz ostatni”, do końca 2022 roku. 

Według danych federalnych ponad 43 miliony osób ma federalny dług studencki, ze średnim saldem w wysokości $37,667. Prawie jedna trzecia kredytobiorców jest winna mniej niż 10 tys. dolarów, a około połowa mniej niż 20 tys. dolarów. Biały Dom szacuje, że zapowiedź Bidena wymazałaby federalny dług studencki około 20 milionom osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Akcja pieniądze za głosy rośnie w kosmicznym tempie. Podatnicy zapłacą za antyamerykańską i prototalitarną indoktrynację studentów. Ok. 80% kadry akademickiej to komuniści i socjaliści, którzy dodatkowe pieniądze wykorzystają w sposób efektywny. Koszty studiów w następnych latach też wzrosną. Kolejni cwaniacy przestaną spłacać pożyczki licząc na przyszłe darowanie długów. Jeżeli się zrobiło raz coś takiego, to można to powtórzyć w przyszłości. Natomiast robotnicy i klasa średnia będzie z………ć na utrzymanie leni i cwaniaków.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!