Kalifornia: 31 mln dolarów odszkodowania dla V.Bryant za naruszenie dóbr osobistych przez biuro szeryfa i departament pożarnictwa

0
210
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po ponad trzech godzinach obrad, federalna ława przysięgłych przyznała 31 milionów dolarów odszkodowania Vanessie Bryant i Christopherowi Chester w sprawie o naruszenie dóbr osobistych przez Departament Pożarnictwa i biuro szeryfa powiatu Los Angeles. Sprawa dotyczy wydarzeń ze stycznia 2020 roku, kiedy to w katastrofie helikoptera zginęli członkowie rodziny Bryant i Chester. Chodzi o upublicznienie zdjęć z miejsca tragedii, które zrobili funkcjonariusze Departamentu Pożarnictwa i biura szeryfa powiatu Los Angeles.     

Sąd stwierdził, że szeryf Alex Villanueva nie przeprowadził odpowiedniego dochodzenia, nie zebrał i nie sprawdził telefonów komórkowych podwładnych, aby ustalić, ile było zdjęć, jak są zabezpieczone i w jaki sposób znalazły się one w mediach społecznościowych.

Vanessa Bryant otrzyma 16 milionów odszkodowania, a Christopher Chester 15 milionów dolarów.

Do katastrofy helikoptera doszło 26 stycznia 2020 roku. Helikopter z dziewięcioma osobami na pokładzie rozbił się 40 mil od Los Angeles. Zginęli wtedy Kobe i Gianna Bryant oraz siedem innych osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!