Rozmowa przywódców USA i Chin

0
174
Biden Xi
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden powiedział prezydentowi Xi Jinpingowi, że Stany Zjednoczone sprzeciwiają się jednostronnym próbom zmiany statusu Tajwanu. Poinformował o tym Biały Dom. Przywódcy Stanów Zjednoczonych i Chin odbyli dziś ponaddwugodzinną rozmowę telefoniczną. 

Według Białego Domu, Joe Biden i Xi Jinping rozmawiali przez 2 godziny i 17 minut. Była to piąta i najdłuższa z dotychczasowych rozmów obu przywódców.

„Rozmowa była częścią wysiłków administracji Bidena na rzecz utrzymania i pogłębienia linii komunikacyjnych między Stanami Zjednoczonymi a Chińską Republiką Ludową oraz odpowiedzialnego zarządzania różnicami i współpracy tam, gdzie nasze interesy są zbieżne” – poinformował w komunikacie Biały Dom.

Jednym z głównych tematów rozmowy była kwestia Tajwanu. „Prezydent Biden podkreślił, że polityka USA nie uległa zmianie i że Stany Zjednoczone zdecydowanie sprzeciwiają się jednostronnym wysiłkom mającym na celu zmianę status quo lub podważenie pokoju i stabilności w Cieśninie Tajwańskiej” – napisano w komunikacie.

Biały Dom poinformował, że przywódcy USA i Chin omówili też wiele innych kwestii regionalnych i globalnych oraz że zalecili swoim zespołom kontynuowanie konsultacji. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!