USA: przed komisją śledczą Kongresu ws. zamieszek zeznawała była asystentka D.Trumpa

2
531
Fot. spokesman.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We wtorek przed komisją śledczą Kongresu w sprawie zamieszek na Kapitolu 6 stycznia zeznawała była asystentka Donalda Trumpa Cassidy Hutchinson. Jak powiedziała, ówczesny prezydenta USA miał świadomość, że tłum jego zwolenników był uzbrojony, gdy zachęcał go do marszu na Kapitol 6 stycznia. Donald Trump chciał wraz z uczestnikami wiecu pójść pod Kapitol i miał szarpać się z ochroniarzami, by go tam zawieźli, powiedziała Hatchinson. Były prezydent USA miał być wściekły, kiedy dowiedział się, że ze względów bezpieczeństwa nie pojedzie pod Kapitol i miał próbować przejąć kontrolę nad limuzyną, którą jechał.

Cassidy Hutchinson opisywała także okoliczności przemówienia Donalda Trumpa na placu przed Kapitolem. Zeznała, że były prezydent został poinformowany tuż przed przemową, że część jego zwolenników stojących poza barierkami ma przy sobie broń, w tym karabiny i pistolety. Mimo to polecił by ochrona usunęła bramki do wykrywania metalu. Rozkaz ten nie nie został jednak wykonany.

Donald Trump zaprzeczył zeznaniom swojej byłej podwładnej we wpisach na swoim portalu społecznościowym Truth Social.

„Jej fałszywa historia o tym, że próbowałem chwycić kierownicę prezydenckiej limuzyny, by skierować ją do Kapitolu jest chora i fałszywa. (…) To nawet nie byłoby w ogóle możliwe, zrobić tak absurdalną rzecz” – napisał były prezydent. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

 1. Całe te przesłuchania są warte “funta kłaków”. Uczestniczą w nich ludzie, których łączy ślepa nienawiść do Trumpa. Cassidy Hutchinson zeznawała, że zwolennicy Trumpa byłi uzbrojeni, ale podczas “szturmu” na Kapitol nie skonfiskowano nawet jednej sztuki broni palnej. Czyżby zwolennicy Trumpa potrafili poddac broń anihilacji? Podobnie jest ze stwierdzeniem, że Trump szamotał się z ochroną. Coś takiego mogli wymyślić tylko ludzie tak prymitywni i głupi jak Nancy Pelosi i Adam Schiff. Dla pełnego wyjaśnienia wydarzeń “January 6” należy przesłuchać Nancy Pelosi i ujawnić jej emaile i messages z tego okresu. Bez tego wszystkie te przesłuchania to czysty kabaret z bardzo kiepskimi aktorami.

 2. Zeznawali ludzie z administracji TRUMPA.
  Zeznawali prawnicy Bialego Domu zatrudnieni przez TRUMPA.
  Zeznawali Republikanie z Arizony i Georgii.
  Zeznawala Iwanka TRUMP i jej maz ( a ziec TRUMPA).
  Zeznawali prawnicy/urzednicy Department of Justice mianowani na stanowiska przez TRUMPA za jego kadencji…
  Zeznawala Cassidy Hutchinson, asystentka Meadows’a , ktora miala swoje male biuro w Bialym Domu, kilka krokow od Oval Office.

  Wszyscy oni zeznawali pod przysiega i byli zwiazani z partia republikanska lub z administracja TRUMPA.

  Nie mieli ZADNEGO interesu by klamac.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!