Biały Dom o wsparciu militarnym Ukrainy

0
119
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone będą zabiegać o kontynuowanie przez sojuszników dostaw uzbrojenia dla Ukrainy, poinformował Biały Dom. Rzeczniczka prezydenta USA Karine Jean-Pierre powiedziała, że amerykańska pomoc dla Ukrainy dociera każdego dnia i wyraziła podziw dla obrońców Siewierodoniecka.

Korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał rzeczniczkę Białego Domu o wezwania władz w Kijowie do przyspieszenia dostaw uzbrojenia oraz o to, czy prezydent Biden jest usatysfakcjonowany wsparciem militarnym Ukrainy za strony takich krajów jak Niemcy, czy Francja. „Sekretarz obrony Austin będzie w tym tygodniu w Europie, gdzie odbędzie się spotkanie grupy kontaktowej koordynującej pomoc zbrojeniową dla Ukrainy. Będzie tam będzie gościł ministrów obrony z kilkudziesięciu krajów i poprosi ich o dalsze dostawy broni i sprzętu wojskowego” – powiedziała Karine Jean-Pierre, dodając, że dostawy amerykańskiego uzbrojenia płyną na Ukrainę każdego dnia.

Mówiąc o sytuacji w Siewierodoniecku, rzeczniczka Białego Domu podkreśliła, że Ukraińcy dzielnie walczą tam przy ciągłym bombardowaniu w trudnych warunkach. „Kontynuujemy zwiększanie pomocy wojskowej dla Ukrainy, aby pomóc jej w obronie Donbasu” – dodała Karine Jean-Pierre, zaznaczając, że nie chce spekulować na temat możliwego rozwoju sytuacji w Donbasie.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!