USA: wyniki sportowe (05-25)

0
USA sport wyniki

Miami Heat ulegli Boston Celtics 80:93 w piątym meczu finału Konferencji Wschodniej koszykarskiej ligi NBA. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Jaylen Brown – 25, a dla pokonanych Bam Adebayo – 18. W rywalizacji do czterech wygranych Celtics prowadzą 3-2.

Szóste spotkanie w tej serii w piątek.

Dzisiaj w San Francisco mecz numer 5 w finale Konferencji Zachodniej, w którym prowadzący w serii 3-1 miejscowi Golden State Warriors podejmować będą Dallas Mavericks.

—————–

Colorado Avalanche ulegli po dogrywce St. Louis Blues 4:5 w piątym meczu drugiej rundy play-off hokejowej ligi NHL.Pomimo porażki, Avalanche prowadzą w rywalizacji do czterech zwycięstw 3-2.

Dzisiaj dwa inne mecze drugiej rundy play-off, w których Edmonton Oilers zmierzą się z Calgary Flames (seria 3-1), a Carolina Hurricanes z New York Rangers (seria 2-2).

—————–

Patryk Klimala zdobył bramkę dla New York Red Bulls w wygranym 3:1 meczu 1/8 finału U.S. Open Cup – Pucharu Stanów Zjednoczonych z Charlotte FC. Polski napastnik otworzył w drugiej minucie wynik spotkania. To jego pierwszy gol w tych rozgrywkach w bieżącym sezonie. Klimala, który zanotował również asystę przy drugim trafieniu dla swojej drużyny, zszedł z boiska w 85. minucie. W zespole gości do 71. minuty grał Kamil Jóźwiak, a poza kadrą znaleźli się Jan Sobociński i Karol Świderski.
W ćwierćfinale rywalem New York Red Bulls będzie New York City FC. Mecze tej fazy zaplanowano na 22 czerwca.

—————-

W lidze MLB w środę Chicago White Sox wygrali z Boston Red Sox 3:1, a Chicago Cubs ulegli Cincinnati Reds 3:4.