Stany Zjednoczone i Korea Południowa zacieśniają sojusz

0
150
USA Korea Południowa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone i Korea Południowa poinformowały o dalszym wzmacnianiu sojuszu. W Seulu doszło do rozmów nowo zaprzysiężonego prezydenta Jun Suk Jola z amerykańskim przywódcą Joe Bidenem, dla którego jest to pierwsza oficjalna podróż do Azji. 

Do spotkania z Joe Bidenem doszło 11 dni od momentu zaprzysiężenia Jun Suk Jola na prezydenta. Rząd w Seulu rozmawia o zwiększeniu amerykańskich gwarancji bezpieczeństwa, ze względu na zagrożenie ze strony Korei Północnej. 
Przed wizytą prezydenta USA w Seulu amerykański wywiad ostrzegał, że w najbliższych dniach Korea Północna może przeprowadzić testy rakietowe, a nawet kolejną próbę jądrową. 

Prezydenci Korei Południowej i USA ogłosili zwiększenie skali wspólnych manewrów na Półwyspie Koreańskim, a także dostaw amerykańskiego uzbrojenia. 

Zaoferowano też pomoc humanitarną Korei Północnej w postaci szczepionek przeciwko COVID-19. Przywódcy nie wykluczają możliwości spotkania z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem, ale obecnie bezpośrednie rozmowy w takim formacie są mało realne. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!