Polska: rusza nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

0
Fot. Twitter: MON
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wojsko zachęca do wstępowania do nowego rodzaju służby. Chodzi o dobrowolną zasadniczą służbę, którą wprowadziła ustawa o obronie ojczyzny. Na podstawie nowych przepisów osoby, które chcą związać się z mundurem mogą to zrobić na rok.

Promowanie nowego rodzaju służby będzie trwało całą sobotę w ramach organizowanych w całym kraju pikników pod hasłem “Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.” Do wzięcia udziału w piknikach zachęca pułkownik Waldemar Krzyżanowski z Wojskowego Centrum Rekrutacji. Pikniki zostaną zorganizowane w 32 miastach Polski. Wojskowi będą opowiadać o zaletach nowej służby i pomagać w rekrutacji jeśli ktoś zdecyduje się na założenie munduru. Warto zabrać ze sobą na piknik dowód osobisty.
Punkty informacyjne dotyczące rekrutacji do nowego rodzaju służby będą też działać w ponad siedemdziesięciu lokalizacjach w kraju. Pułkownik Waldemar Krzyżanowski zachęca do kontaktu z centrami rekrutacyjnymi między 11.00 a 18.00. W punktach będzie można dowiedzieć się ile żołnierz zasadniczej służby zarobi i jak będzie przebiegało roczne szkolenie.

Jeden z 32 zaplanowanych na dziś pikników – w Kraśniku w województwie lubelskim – odwiedzi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON pojawi się na otwarciu wydarzenia o 11.00 i wygłosi okolicznościowe przemówienie.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to jeden z elementów, który ma wzmacniać wojsko polskie. W myśl przyjętych w ustawie o obronie ojczyzny rozwiązań wprowadzenie nowego rodzaju służby ma pozwolić na zwiększenie liczebności armii do 300 tysięcy oraz skutecznie prowadzić szkolenie rezerw.

Ustawa o obronie ojczyzny to dokument, który zastępuje dotychczasowe przepisy opisujące siły zbroje, ich kształt i zarządzanie. Kilkusetstronicowy akt prawny opisuje model finansowania polskiej armii oraz daje narzędzia do efektywniejszego modernizowania sił zbrojnych. Przepisy regulują też kwestie awansów w wojsku i wynagrodzenia, a także wojskowego szkolnictwa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!