USA: wyniki sportowe (05-18)

0
USA sport wyniki

W pierwszym meczu finału Konferencji Zachodniej ligi NBA Golden State Warriors wygrali z Dallas Mavericks 112:87. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Stephen Curry – 21, a dla pokonanych Słoweniec Luka Dončić – 20.
Rywalizacja toczy się do czterech wygranych. Następne spotkanie w tej serii – w piątek.

Dzisiaj drugi mecz finału Konferencji Wschodniej, w którym prowadzący w serii 1-0 Miami Heat podejmować będą Boston Celtics.

————————-

W lidze NHL, w środę rozegrano pierwsze mecze drugiej rundy play-off, w których Carolina Hurricanes pokonali po dogrywce New York Rangers 2:1, a Calgary Flames wygrali z Edmonton Oilers 9:6.
Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

——————

W lidze MLB porażki chicagowskich drużyn. White Sox ulegli Kansas City Royals 2:6, a Cubs przegrali z Pittsburgh Pirates 2:3.

——————–

Patryk Klimala zdobył bramkę dla New York Red Bulls w zremisowanym 3:3 meczu amerykańsko-kanadyjskiej ligi piłkarskiej MLS z Chicago Fire.
Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry drugiej połowy (90+1′). Dla 23-latka, który pojawił się na boisku w 54. minucie, to czwarte ligowe trafienie w tym sezonie. W zespole gości całe spotkanie rozegrał bramkarz Gabriel Slonina, a w 71. minucie z ławki rezerwowych wszedł napastnik Kacper Przybyłko.
W tabeli Konferencji Wschodniej nowojorczycy zajmują 5. miejsce (20 pkt), a zespół z Chicago (11 pkt) plasuje się na 14. pozycji. Liderem – Philadelphia Union (21 pkt).