Teksas wyśle 900 autobusów z nielegalnymi imigrantami do Waszyngtonu

0
539
Fot. gov.texas.gov
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Teksas wyśle 900 autobusów pełnych nielegalnych imigrantów do Waszyngtonu, ogłosił gubernator tego stanu Greg Abbott. Jest to odpowiedź na decyzję Joe Bidena o zakończeniu obowiązywania nakazu Title 42, blokującego migrantom wjazd do USA ze względu na bezpieczeństwo sanitarne kraju. Rozporządzenie zostało wprowadzone w życie przez byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w związku z wybuchem pandemii COVID-19. Administracja Białego Domu ogłosiła w zeszłym tygodniu, że nakaz Title 42 wygasa 23 maja.

Greg Abbott ogłosił swoją decyzję na konferencji prasowej w Weslaco w Teksasie, miasteczka położonego przy granicy amerykańsko-meksykańskiej. Aby wejść do autobusu jadącego do Waszyngtonu, migrant musi okazać dokumenty z Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (DHS).

Oblicza się, że w związku z zakończeniem obowiązywania zarządzenia Title 42, granicę USA z Meksykiem, przekraczać będzie miesięcznie około 18 tysięcy osób, zamiast obecnych 8 tysięcy. 

 „To ponad pół miliona nielegalnych imigrantów każdego miesiąca z ponad 150 różnych krajów na całym świecie” – powiedział gubernator Greg Abbott na konferencji prasowej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!