Senat USA: zatwierdzono nominację Ketanji Brown Jackson na członka Sądu Najwyższego

2
276
Fot. USA Today
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Senat USA zatwierdził nominację Ketanji Brown Jackson na członka Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Za głosowało 53 senatorów, a przeciw było 47. 

51-letnia Ketanji Brown Jackson jest pierwszą Afroamerykanką, która zasiądzie w tym najważniejszym organie władzy sądowniczej Stanów Zjednoczonych, będącym zarazem najwyższą instancją w zakresie prawa konstytucyjnego USA. Będzie także pierwszym obrońcą publicznym, reprezentującym swoich klientów z urzędu, która obejmie to stanowisko. Jedynym Afroamerykaninem zasiadającym obecnie w ławie Sądu Najwyższego jest Clarence Thomas.   

Ketanji Brown Jackson jest szóstą kobietą w historii, która będzie członkiem Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Obecnie są w nim trzy kobiety, w tym pierwsza w historii Latynoska – Sonia Sotomayor oraz Elena Kagan i Amy Coney Barrett.

Ketanji Brown Jackson zajmie miejsce, odchodzącego na emeryturę 83-letniego sędziego Stephena Breyera.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Myślę, że ta radość z wyboru pierwszej czarnej kobiety do SN jest nieuzasadniona. Właściwie to nie ma pewności, czy „The person” o nazwisku KB Jackson jest kobietą. W czasie przesłuchań w senacie odmówiła podania definicji kobiety. Tak więc wg samej KB Jackson urodzenie dziecka nie świadczy jeszcze, że ktoś jest kobietą. Lewactwo używa często określenia „birthing person”. Tak więc nie należy popadać w eforię. Może wg lewackich „elit” kobietą jest pływak „Lia Thomas”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!