Biały Dom o planach Rosji

0
331
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział, że Rosja przygotowuje się do rozmieszczenia dodatkowych kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy na wschodzie Ukrainy. Sullivan zapowiedział, że Zachód będzie wspierał Ukrainę, by mogła odeprzeć ataki Rosji.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Jake Sullivan powiedział, że rosyjscy dowódcy przerzucają obecnie wojska z północnej na wschodnią Ukrainę. “Przewidujemy, że Rosja skoncentruje się na walce z siłami ukraińskimi w szerszych rejonach Ługańska i Doniecka, które obejmują znacznie więcej terytorium niż kontrolowane przez separatystów przed rozpoczęciem inwazji pod koniec lutego” – powiedział. Sullivan przewiduje, że Rosja będzie utrzymywać presję na Charków oraz kontynuować ataki powietrzne i rakietowe na resztę kraju, aby spowodować szkody militarne i gospodarcze i zastraszyć Ukraińców. “Ostatecznie celem Rosji jest jak największe osłabienie Ukrainy” – mówił doradca prezydenta USA.

Sullivan dodał, że ograniczenie celów militarnych nie oznacza, że Rosja odniesie sukces na wschodzie. Powiedział też, że Stany Zjednoczone starają się spełnić główne prośby Ukrainy w zakresie bezpieczeństwa – dostarczają broń z amerykańskich zapasów tam, gdzie jest ona dostępna, oraz ułatwiają dostawy broni przez sojuszników.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!