USA: administracja unieważniła zarządzenie Title 42 dot. migracji na południowej granicy

2
542
Fot. Voice of America
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Administracja Joe Bidena unieważniła zarządzenie Title 42, wydane przez byłego prezydenta Donalda Trumpa. Pozwalało ono na wydalanie migrantów z południowej granicy kraju w sytuacji zagrożenia zdrowia publicznego i blokowało możliwość ubiegania się przez nich o azyl w USA. Rozporządzenie zostało wydane na początku światowej pandemii koronawirusa na podstawie zalecenia Centrów Kontroli i Prewencji Chorób. 

Biały Dom podkreślił, że nawet po zniesieniu obowiązywania zarządzenia Title 42, większość osób przekraczających granicę nadal nie będzie mogła pozostawać na terytorium USA.

– „Aby było jasne, większość osób, które nielegalnie przekroczyły granicę, zostanie poddana procesowi deportacji” – powiedziała dyrektor ds. komunikacji Białego Domu Kate Bedingfield.

Z powodu zniesienia zarządzenia Title 42, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) poinformował, że przygotowuje się na napływ migrantów na granicy z Meksykiem. Liczby mogą wzrosnąć nawet do 18 tysięcy przepraw dziennie, w porównaniu do około 7 tysięcy obecnie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Na szczęście nielegalni nie będą jeszcze mogli głosować w tegorocznych wyborach i w 2024 roku. Choć w takich stanach jak CA, NY i IL wszystko jest możliwe. Ameryka bez walki oddała te stany, które opanowane zostały przez antyamerykańskie i prokomunistyczne elity. Zresztą wielu dysydentów wyrzuconych z amerykańskich uczelni (gdzie zlikwidowano wolność dyskusji) uważa, że administracja Bidena jest prokomunistyczna i najbardziej antyamerykańska w historii Ameryki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!