USA: J. Biden rozmawiał z W. Zełenskim

0
300
Zelensky Biden
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.  
Jak poinformował Biały Dom, prezydent Biden powiedział, że Stany Zjednoczone zamierzają przekazać Ukrainie dodatkowe pół miliarda dolarów bezpośredniej pomocy budżetowej. W przyszłym tygodniu mają zostać natomiast ogłoszone dodatkowe sankcje przeciwko Rosji i pomoc humanitarna dla Ukrainy. 

Prezydenci rozmawiali też o spełnieniu próśb Ukrainy dotyczących pomocy w dziedzinie bezpieczeństwa i o skuteczności używanej przez Ukraińców broni. Mówiono także o działaniach międzynarodowych w celu dalszego zwiększenia pomocy dla ukraińskiej armii. 
Według Białego Domu, godzinna rozmowa dotyczyła również “toczącej się pracy USA i naszych partnerów w celu dostarczenia Ukrainie pomocy wojskowej, gospodarczej i humanitarnej oraz nałożenia na Rosję poważnych kosztów za jej brutalną agresję na Ukrainę”.

Wcześniej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, ze z przywódcą USA rozmawiał o “sytuacji na froncie, a także za stołem negocjacyjnym”. Jak napisał na swoim profilu społecznościowym rozmowa dotyczyła takze międzynarodowych sankcji na Rosję, pakietu pomocy finansowej i humanitarnej dla Ukrainy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!