Biały Dom sceptyczny wobec zapowiedzi Rosji

0
296
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone sceptycznie odniosły się do rosyjskich zapowiedzi wycofania wojsk spod Kijowa. Dyrektor do spraw komunikacji Białego Domu Kate Bedingfield oświadczyła, że ruchy wojsk rosyjskich w rejonie Kijowa są tylko przegrupowaniem i należy być przygotowanym na kolejne rosyjskie ofensywy.

Podczas briefingu w Białym Domu Kate Bedingfield powiedziała, że istotne są działania Rosji a nie same zapowiedzi. “Nikt nie powinien dać się nabrać na rosyjskie deklaracje. Naszym zdaniem ruchy wojsk wokół Kijowa są przegrupowaniem a nie wycofaniem” – powiedziała. 

Dyrektor komunikacji Białego Domu dodała, że należy się spodziewać dalszych rosyjskich działań ofensywnych i ataków w innych częściach Ukrainy. “Musimy kontynuować strategię nakładania sankcji na rosyjską gospodarkę, wzmacniania Ukrainy na polu walki i przy stole negocjacyjnym” – dodała. 

Kate Bedingfield odesłała dziennikarzy do strony ukraińskiej w sprawie szczegółów negocjacji z Rosjanami. Podkreśliła jednak, że Biały Dom jest w kontakcie z władzami w Kijowie i że jest wierny idei suwerennej, niepodległej i bezpiecznej Ukrainy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!