Biały Dom: szczegóły wizyty Joe Bidena w Polsce

2
349
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Biały Dom podał kolejne szczegóły na temat wizyty Joe Bidena w Polsce. Poza spotkaniem bilateralnym z prezydentem Andrzejem Dudą, prezydent USA spotka się z amerykańskimi żołnierzami oraz ekspertami zaangażowanymi w pomoc humanitarną dla uchodźców.

Podczas briefingu w Białym Domu Jake Sullivan poinformował, że podczas wizyty w Brukseli prezydent USA i sojusznicy ogłoszą nowe sankcje wobec Rosji oraz uszczelnią już obowiązujące. Wraz z przywódcami europejskimi przedstawią także wspólny plan zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Europy i zmniejszenia uzależnienia od dostaw gazu z Rosji. 

Doradca prezydenta USA dodał, że przedmiotem dyskusji z sojusznikami będzie długofalowe wzmocnienie wschodniej flanki. Zapytany dlaczego po wizycie w Brukseli zdecydował się na wizytę w Polsce, Jake Sullivan odpowiedział: „Na Polskę spadł największy ciężar kryzysu humanitarnego poza Ukrainą, do Polski trafiła znacząca liczba dodatkowych sił USA, a z powodu rozlokowania wojsk rosyjskich na Białorusi, wokół Polski zmieniło się otoczenie bezpieczeństwa”.  

Mimo wcześniejszych planów w podróż do Europy z prezydentem Bidenem nie uda się jego rzeczniczka Jen Psaki. W przededniu wylotu z Waszyngtonu przeprowadzony u niej test na Covid dał wynik pozytywny. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Wszyscy dziennikarze z Białego Domu i ci, którzy będą towarzyszyć Bidenowi w głębokiej rozpaczy. Główna propagandzistka prezydenta nie może mu towarzyszyć w podróży. Nikt tak nie potrafi zmieniać niepowodzeń i kompromitacji w sukcesy jak Jen Psaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!