A. Blinken w Brukseli: USA zobowiązały się zrobić wszystko, aby powstrzymać wojnę na Ukrainie

0
262
Blinken
Fot. Al Jazeera
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz stanu USA Antony Blinken oświadczył, że Stany Zjednoczone zobowiązały się zrobić wszystko, co konieczne, aby powstrzymać wojnę na Ukrainie. Podkreślił znaczenie koordynacji działań amerykańskich z działaniami Unii Europejskiej. Antony Blinken w Brukseli spotkał się z szefem dyplomacji UE Josepem Borrellem.

Na wspólnej konferencji sekretarz stanu USA podkreślał konieczność zatrzymania działań wojennych. “Wspólnie stajemy w obliczu tego, co jest wojną z wyboru prezydenta Putina: niesprowokowaną, nieuzasadnioną. Wojną, która ma przerażające konsekwencje dla zwykłych ludzi. Dla matek, ojców. Dzieci. Widzimy obrazy w telewizji. To się musi skończyć” – powiedział Antony Blinken. “Zobowiązujemy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby to powstrzymać. Zatem koordynacja między nami jest niezbędna” – oświadczył amerykański sekretarz stanu.

Antony Blinken dodał, że “poza ryzykiem dla Ukraińców, rosyjska inwazja zagroziła również podstawowym zasadom ustanowionym po dwóch wojnach światowych, które są ważne dla utrzymania pokoju i bezpieczeństwa”. Ocenił, że te zasady “prezydent Putin rażąco łamie każdego dnia”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!