NATO: wzywamy prezydenta Putina do zatrzymania agresji na Ukrainę

0
349
Nato Rosja
Fot. NATO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Sojusz potępia brutalną i niesprowokowaną rosyjską agresję na Ukrainę. Na zwołanej w trybie pilnym naradzie ministrów spraw zagranicznych państw NATO zaapelował do Władimira Putina o wycofanie wojsk i rozpoczęcie rozmów dyplomatycznych.

Jak zaznaczył szef NATO, najbliższe dni rosyjskiej agresji będą prawdopodobnie jeszcze gorsze. Powiedział, że spodziewana jest jeszcze większa liczba ofiar, bo Rosja ściąga na Ukrainę ciężki sprzęt. “Przestrzegaliśmy od miesięcy, że Putin zamierzał uderzyć w Ukrainę” – przypomniał Jens Stoltenberg i dodał, że Rosja zapłaci za inwazję wysoką cenę.

Sekretarz generalny NATO powiedział, że sojusznicy zgodzili się, że samoloty państw członkowskich nie powinny brać udziału w wojnie na Ukrainie. Dodał, że nie powinno być też NATO-wskich sił na ukraińskiej ziemi. “Sojusz nie jest częścią konfliktu, jest natomiast odpowiedzialny za to, by nie rozlał się on poza Ukrainę” – podkreślił.

Jens Stoltenberg poinformował również, że Sojusz rozpoczął dyskusję o długoterminowej obecności wojsk NATO na wschodniej flance. Dodał, że wkrótce ta sprawa będzie omawiana na spotkaniu ministrów obrony państw NATO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!