Kongres: komisja twierdzi, że są dowody na spisek ws. zamieszek, w który był zaangażowany Donald Trump

0
282
zamieszki Kapitol
Fot. NBC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Komisja Kongresu badająca sprawę ataku na Kapitol stwierdziła, że istnieje wystarczająco dużo dowodów, które wskazują na to, że Donald Trump mógł być zaangażowany w spisek kryminalny, gdy walczył o pozostanie na stanowisku po przegranej w wyborach. 

Były prezydent Stanów Zjednoczonych razem z prawnikiem Johnem Eastmanem i innymi osobami mogą być potencjalnie oskarżeni o przestępstwa kryminalne, w tym o utrudnianie oficjalnego postępowania Kongresu i zmowę w celu oszukania narodu amerykańskiego.

Komisja ujawniła tylko niewielką ilość nowych dowodów, prosząc sędziego o zapoznanie się z materiałami za zamkniętymi drzwiami.       

W aktach znajdują się informacje pochodzące z ponad pół tysiąca wywiadów przeprowadzonych m.in. z urzędnikami państwowymi, urzędnikami Departamentu Sprawiedliwości i głównymi doradcami prezydenta Donalda Trumpa. W jednym z nich, Jason Miller, doradca Trumpa ds. kampanii wyborczej, zeznał m.in., że Donald Trump doskonale zdawał sobie sprawę o swoich fałszywych twierdzeniach o skradzionych wyborach prezydenckich.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!