USA: “gdybym był u władzy nigdy by do tego nie doszło” – D.Trump w kontekście agresji Rosji

0
868
Donald Trump
Fot. Financial Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nazwał decyzję rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o uznaniu „niepodległości” dwóch separatystycznych terytoriów we wschodniej Ukrainie, „genialną”, a samego Putina „bardzo sprytnym”. Zaznaczył jednocześnie, że gdyby on był u władzy, taka sytuacja byłaby “nie do pomyślenia”. 

– „Nigdy by się to nie zdarzyło. Gdybym był na stanowisku, byłoby to nawet nie do pomyślenia. A wiesz, jaka była odpowiedź Bidena? Nie miał odpowiedzi” – powiedział Donald Trump.

W wywiadzie udzielonym dla „The Clay Travis and Buck Sexton Show”, Donald Trump powiedział także, że podobna „siła pokojowa”, jaka wystawił Putin na Ukrainie, przydałaby się na południowej granicy USA.  

Pytana o komentarz do słów byłego prezydenta USA rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki oznajmiła, że „stara się nie brać rad od kogoś, kto chwali prezydenta Putina i jego wojskową strategię, kto wyrażał otwartość dla zniesienia sankcji na Rosję w związku z aneksją Krymu, albo który powiedział liderom G7, że Krym jest częścią Rosji”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!