Elon Musk na Twitterze: “Biden traktuje Amerykanów jak głupców”

0
1148
Fot. dailymail.co.uk/Twitter: Elon Musk quotes
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk poczuł się urażony wypowiedzią Joe Bidena. W czwartek, prezydent USA pochwalił producentów samochodów General Motors i Ford za zwiększenie produkcji pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych, pomijając całkowicie Teslę. Joe Biden umieścił swój wpis na Twitterze, do którego dołączyła m.in. prezes zarządu GM Mary Barra, stwierdzając, że firma zainwestuje 7 miliardów dolarów w rozszerzenie produkcji pojazdów elektrycznych i przeniesienie trzeciej fabryki ogniw akumulatorowych do USA. Komentarze nie spodobały się szefowi Tesli, która produkuje wyłącznie pojazdy elektryczne, a Departament Energii Stanów Zjednoczonych przypisuje firmie wprowadzenie pierwszego bezemisyjnego i pełnowymiarowego pojazdu elektrycznego na rynek amerykański.

„– Zaczyna się na T, kończy na A, ESL w środku – napisał Musk, dodając: „Biden to mokra [emotikon skarpety] marionetka w ludzkiej postaci”.

W tym samym wątku Elon Musk dodał komentarz mówiący o tym, że Joe Biden traktuje Amerykanów jak głupców.

Elon Musk żartował także z General Motors, odpowiadając na raport CNBC opublikowany na Twitterze z podpisem „Zdetronizować Teslę?” Musk napisał: „Wydaje się, że mają miejsce na poprawę”, przypominając, że GM sprzedał w ostatnim kwartale 2021 roku zaledwie 26 pojazdów elektrycznych.

W ubiegłym roku Elon Musk skomentował także brak reakcji Joe Bidena na historyczną, pierwszą prywatną podróż w przestrzeń kosmiczną, przeprowadzoną przez jego firmę SpaceX. Dyrektor Tesli napisał, że Joe Biden „nadal śpi”.  

Elon Musk jest najbogatszą osobą na świecie. Jego majątek szacowany jest na 222 miliardy dolarów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!