Departament Stanu USA: przyszłość rurociągu Nord Stream 2 zależy od działań Rosji wobec Ukrainy

0
198
Nord Stream 2
Fot. Modern Diplomacy
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zastępca amerykańskiego sekretarza stanu Wendy Sherman powiedziała, że przyszłość gazociągu Nord Stream 2 zależy od działań Rosji wobec Ukrainy. “Jeśli Rosja będzie kontynuować agresywne działania wobec Ukrainy, to nie możemy mówić o uruchomieniu Nord Stream 2” – oświadczyła Wendy Sherman po posiedzeniu Rady NATO-Rosja w Brukseli.

Wiceszefowa amerykańskiej dyplomacji dodała, że podczas dzisiejszych czterogodzinnych rozmów “Rosja nie wniosła nic nowego”. Według Wendy Sherman, ważne jest jednak to, że nie odrzuciła propozycji dalszych rozmów. “Mamy nadzieję, że strona rosyjska zrozumiała, iż ciężko prowadzić negocjacje dyplomatyczne, kiedy równocześnie organizuje się ćwiczenia wojskowe 100-tysięcznej armii przy granicy z sąsiednim krajem oraz szeroko zakrojone działania propagandowe” – mówiła Wendy Sherman.
Podkreśliła, że jeśli Rosja pragnie porozumienia na płaszczyźnie dyplomatycznej, to nie może deeskalować sytuacji przy granicy z Ukrainą, bo konsekwencje takich działań mogą być surowe.

Wendy Sherman dodała, że kraje NATO wielokrotnie podczas tego impasu pokazały, że są gotowe do rozmów. “Teraz decyzja leży po stronie Rosji: deeskalacja i działania dyplomatyczne albo konfrontacja i związane z nią konsekwencje” – powiedziała wiceszefowa amerykańskiej dyplomacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!