Kongres: upubliczniono wiadomości sms-owe ws. zamieszek na Kapitolu

2
zamieszki Kapitol
Fot. NBC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jak wynika z wiadomości SMS-owych, upublicznionych przez komisję śledczą Kongresu do spraw zamieszek 6 stycznia na Kapitolu, a przekazanych jej przez byłego szefa personelu Białego Domu Marka Meadowsa – Donald Trump Jr., dziennikarze telewizji Fox News i republikańscy kongresmeni gorączkowo apelowali do prezydenta Donalda Trumpa, by uspokoił tłum jego sympatyków szturmujących budynek Kongresu.

Laura Ingraham z Fox News napisała m.in.: „Mark, prezydent musi powiedzieć ludziom na Kapitolu, żeby poszli do domu. To krzywdzi nas wszystkich. On niszczy swój dorobek”. Podobne wiadomości słali również Sean Hannity, Brian Kilmeade, a także syn prezydenta Donald Trump Jr., który napisał do Meadowsa: „On [prezydent Trump] musi jak najszybciej potępić to g… Potrzebujemy przemówienia z Gabinetu Owalnego. On musi teraz przewodzić. To wszystko poszło za daleko i wymknęło się spod kontroli”.

Jak podkreśliła wiceprzewodnicząca komisji śledczej, republikańska kongresmenka Liz Cheney, mimo gorączkowych próśb ze strony swoich sojuszników, ówczesny prezydent przez ponad trzy godziny zwlekał z działaniem. Ostatecznie opublikował nagrane na wideo orędzie, w którym zaapelował do demonstrantów, by poszli do domu, jednocześnie jednak podtrzymując swoją narrację o sfałszowanych wyborach.

Były szef personelu Białego Domu Mark Meadows odmówił współpracy z komisją do spraw zamieszek 6 stycznia na Kapitolu.  W poniedziałek, jej członkowie zagłosowali za zwróceniem się do prokuratury o postawienie Meadowsowizarzutów za odmowę złożenia zeznań.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Robi się ciekawie. Już nie zarzuca się Trumpowi, że był organizatorem i inspiratorem wydarzeń z 6 stycznia tylko, że za późno apelował o zaprzestanie “ataku” na Kapitol. Publikuje się smsy do Trumpa, ale pomija się milczeniem fakt, że 5 stycznia Trump proponował użyć 10tys. członków Gwardii Narodowej dla ochrony Kapitolu 6 stycznia. O tym dlaczego propozycja nie została przyjęta wiedzą tylko Pelosi i Schumer oraz ich “pomocnicy” kongresowi (tacy jak Adam Schiff). Może chodziło o to, że użycie GN mogło przeszkodzić przygotowanej prowokacji, która miała ostatecznie skompromitować Trumpa. Komisja kongresowa badająca 6 stycznia ma jeden cel. Jest to uniemożliwienie Trumpowi startu w wyborach w 2024 roku i jej prace napewno zakończą się nie wcześniej jak w 2024 roku. Natomiast elity demokratyczne i RINO (L. Cheney, A. Kinzinger i im podobni) żyją nienawiścią do Trumpa i przy okazji niszczą Amerykę. Dziesięć miesięcy rządów administracji Bidena i efekty tych rządów to potwierdzają.

  2. Wczoraj 12/15 na kanale TV Fox, wieloletni zwolennik Trumpa, Geraldo Rivera stwierdzil, ze zaluje ze kiedykolwiek popieral Trumpa… Prowadzacy program Hannity, probowal zagluszyc Rivere, przerywajac mu caly czas. Prosimy o komentarz czemu Rivera przestal popierac Trumpa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!