Elon Musk “Człowiekiem Roku” magazynu Time

0
353
Fot. Reuters
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Magazyn Time uznał prezydenta firm Tesla i SpaceX, Elona Muska „Człowiekiem Roku”. 

Redaktor naczelny Time, Edward Felsenthal napisał, że „W 2021 roku Elon Musk stał się nie tylko najbogatszym człowiekiem na świecie, ale także przykładem ogromnych zmian w naszym społeczeństwie”.

Dzięki SpaceX miliarder zorganizował pierwszą w historii misję na orbitę Ziemi z załogą składającą się wyłącznie z turystów i bez zawodowych astronautów.

Tradycja przyznawania tytułu „Człowieka Roku” przez magazyn Time sięga 1927 roku. Otrzymuje go osoba, która w minionym roku miała największy wpływ na wydarzenia na świecie – w pozytywnym lub negatywnym znaczeniu. W przeszłości tytuł otrzymali m.in.:  Charles Lindbergh, Mahatma Gandhi, Winston Churchill, Dwight Eisenhower, Martin Luther King, Lech Wałęsa, Donald Trump, papież Jan Paweł II, ale także Józef Stalin i Adolf Hitler. Od 2019 roku wprowadzono dodatkowe kategorie. W tym roku gwiazda muzyki pop, Olivia Rodrigo, została wybrana Artystką Roku, a czterokrotna złota medalistka olimpijska Simone Biles – na sportowca Rok. Tytuł Bohaterów Roku trafił do naukowców stojących za szczepionką mRNA COVID-19, a konkretnie do Katalin Kariko, Barneya Grahama, Kizzmekii Corbett i Drew Weissmana. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!