USA: FBI i CDC prowadzą śledztwo ws. tajemniczych fiolek oznaczonych jako “ospa” i “vaccinia”

0
972
FBI CDC
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

FBI i Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) prowadzą śledztwo w sprawie tajemniczych fiolek oznaczonych jako „ospa” i znalezionych w zamrażarce w zakładzie firmy Merck pod Filadelfią. Informację przekazano do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Łącznie znaleziono 15 podejrzanych fiolek. Pięć z nich oznaczono jako „ospa”, a 10  – „vaccinia” (wirus krowianki). Fiolki natychmiast zabezpieczono, a ich odkrycie spowodowało zamknięcie obiektu. 

Ospa jest uważana za tak śmiertelną, że tylko dwa laboratoria na świecie są upoważnione do przechowywania próbek jej wirusa, w tym jedno w Rosji, a drugie w Atlancie. 

Naukowcy od lat debatują, czy zniszczyć jakiekolwiek pozostałe próbki, powołując się na niebezpieczeństwo nieszczęśliwego wypadku. Zwolennicy przechowywania próbek twierdzą, że są one potrzebne do opracowania nowych szczepionek w odpowiedzi na ewentualną nową epidemię.

Większość Amerykanów nie jest zaszczepiona przeciwko ospie, a ci, którzy zostali zaszczepieni, prawdopodobnie mają teraz słabnącą odporność.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!