USA: prezydent Joe Biden odbędzie w poniedziałek wirtualne spotkanie z prezydentem Chin

2
205
Chiny USA Joe Biden Xi Jinping
Fot. Star Tribune
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden odbędzie w poniedziałek wirtualne spotkanie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Przywódca Państwa Środka napisał, że Chiny są gotowe do rozmów ze Stanami Zjednoczonymi w celu wzmocnienia współpracy i przywrócenia relacji z USA. Joe Biden podkreślił natomiast, że dobre relacje amerykańsko-chińskie w rozwiązywaniu światowych problemów, począwszy od walki z pandemią COVID-19 po zagrożenia związane z kryzysem klimatycznym, mają „globalne znaczenie”.

Jak podkreśla portal Politico, szczyt obu przywódców może być największą jak dotąd okazją do zresetowania stosunków dwustronnych. Spotkanie przywódców USA i Chin może zaowocować inicjatywami, dotyczącymi szeregu ważnych kwestii, w tym złagodzenia ograniczeń wizowych, rozpoczęcia dwustronnego dialogu w sprawie broni jądrowej i utworzenia ram złagodzenia tarć handlowych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

2 KOMENTARZE

  1. Dear President Big Guy and Vice President Giggles: I didn’t cross the border illegally and break the law. Where’s my $450,000? Every day I go out to the mailbox to see if you’ve mailed me a big fat check, about the size of the “settlement” checks you plan on giving to those who illegally crossed our border and got caught breaking the law. Where’s my money?

  2. @imigrant_legalny
    Jak to zwykle u polonusa; szyk polskiego zdania do chrzanu a angielski ukradziony z netu.
    Nie imigrant legalny tylko legalny imigrant. Twoja wiejska szkoła w PRLu była jaka była, komuniści po raz pierwszy w historii Umęczonej Katolickiej dali twojemu ojcu szansę na wyjście z tradycyjnie katolickiego analfabetyzmu, ale nawet ta marna peerelowska szkoła nie uczyła kraść cudzych tekstów.
    Zamiast udawać, żeś sam wieśniaku napisał te trzy zdania przyznaj się, że twój pożal się boże angielski do porozumienia umożliwia ci tylko cytowania Johna Kassa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!