USA – DEA: walka z handlem narkotykami, w ciągu dwóch miesięcy skonfiskowano prawie 2 mln podrobionych tabletek z fentanylem

0
fentanyl narkotyki

Federalna agencja zajmująca się walką z handlem narkotykami (DEA) poinformowała, że w ciągu minionych dwóch miesięcy dokonała 810 aresztowań i skonfiskowała ponad 1,8 miliona fałszywych tabletek, zawierających syntetyczny fentanyl. Narkotyki pochodziły w większości z Meksyku, a składniki do ich produkcji sprowadzane były z Chin. Oblicza się, że 40 procent pigułek z fentanylem zawierało potencjalnie śmiertelną dawkę (2 miligramy). Skonfiskowane pigułki były w stanie zabić ponad 700 tysięcy osób. Podczas akcji DEA skonfiskowano również wystarczającą ilość proszku, aby wyprodukować dziesiątki milionów pigułek z fentanylem, ponad 4,000 kilogramów metamfetaminy i ponad 650 kilogramów kokainy.

Według dany amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, tylko w 2020 roku z powodu przedawkowania fentanylu w USA zmarło około 93 tysiące osób. Przechwycono ponad 9,5 miliona fałszywych tabletek, co stanowi wzrost o 43 procent w porównaniu z 2019 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!